logo

Yeni Nesil Teknoloji, Kapıya Geldi!

yale (1) (Medium)Kilitleme ve Güvenlik Sistemleri alanında faaliyet gösteren Yale, 5800 Serisi Dijital Kapı Dürbünü’nü lanse etti.

Ev güvenliğine yeni bir boyut getiren ürün, standart dijital kapı dürbünlerinin özelliklerine ek olarak, sahip olduğu kamera sistemine entegre edilen harekete duyarlı sensörleri sayesinde, kapıya gelenlerin görüntülerini hafıza kartına kaydediyor. Böylece ev sahipleri, kendileri dışarıdayken, kapıya kimlerin geldiğini akşam bilgisayarlarından izleyebiliyor. Gece görüş fonksiyonu da bulunan ürün, entegre kapı zili, 4.3″ LCD ekran ve 4GB SD hafıza kartı ile birlikte 475 TL liste fiyatıyla satışa sunuluyor.

Antik Mısır’da 4 bin yıl önce kullanılan modelden yola çıkarak geliştirdiği ve 1861’de patentini aldığı silindir kilidin mucidi Yale, yeni dijidal kapı dürbününün dünya lansmanını yaptı. Teknolojiyi kapıya getiren yeni nesil ürün, dışarıdan bakıldığında normal bir dürbünden çok farklı görünmüyor. Ürünün üzerinde harekete duyarlı mini bir kamera bulunuyor. Dürbün, kapıya birisi geldiği anda dışarıdaki görüntüyü, evin iç tarafındaki ekrana yansıtıyor ve aynı zamanda kayda başlıyor. Böylece kullanıcılar dilediklerinde, hafıza kartını bilgisayar veya akıllı telefonlarına takıp içindeki görüntüleri izleyerek, arşivleyebiliyor.

Share
1505 Kez Görüntülendi.