logo

Suya Yön Veren Marka: Geberıt

Çatılarda biriken yağmur ve kar sularının transferi sistemli bir şekilde sağlanmadığı zaman yapılarda büyük sorunlara neden oluyor. Geberit, endüstriyel yapılardan AVM’lere kadar pek çok büyük yapıda meydana gelebilecek bu sorunu çözmek için profesyonel ‘çatı drenaj sistemi’ sunuyor.

?????İsviçreli sıhhi tesisat markası Geberit, suyun gidişatına yön veren ürünleriyle öne çıkıyor. Evlerin içi kadar dışı için de çözümler sunan marka, özellikle büyük inşaat projelerinde, çatılarda biriken suların tasfiyesine yardımcı oluyor. Çatılardaki yağmur ve kar suları, mühendislik çalışmaları sonucu üretilen Geberit çatı drenaj sistemi ile en ideal şekilde arıtılmış oluyor. Çatı drenaj sisteminde vakum prensibine göre çalışan sistem Geberit HDPE boru, fittingleri ve raylı askılama ile teknik hizmet desteğinden oluşuyor.

Çatı drenajında yüksek performanslı Geberit Pluvia, sifonik çalışma şekli sayesinde boru tesisatında eğime gerek duymadan çatıların komple drenajını sağlıyor. Çatının hemen altında eğimsiz bir toplayıcıya bağlı olan sistem, planlamayı basitleştirirken daha az boru ve fittings kullanılan sistemin montaj süresini de minimum seviyeye indiriyor.

Böylece işçilik maliyetini de minimuma indiren Geberit Pluvia, kolay ve hızlı askılama sistemi sayesinde inşaat süresinin kısalmasına da katkı sağlıyor. Yağmur suyu borularındaki yüksek akış hızı tıkanmaları önlerken daha az yer işgal eden sistemde kendini temizleme özelliği de dikkat çekiyor.

Geberit Pluvia (Medium)Konvansiyonel sisteme kıyasla Geberit Pluvia çatı drenaj sistemi, bünyesinde kullanılan boru çaplarıyla yüzde 40 ila 50, iniş borularında ise metretülünde yüzde 60 ekonomi sağlıyor. Geberit Pluvia’nın yüksek yoğunluklu Polietilen maddeden üretilen özel alaşımlı boruları kimyasal maddelere, ısı değişikliklerine, basınç ve sürtünmeye de dayanıklı hale geliyor. Yer altı borularının daha az kullanıldığı Geberit Pluvia çatı drenaj sistemi sayesinde daha az kanal bağlantısına ve çatı süzgecine ihtiyaç duyuluyor.

AVM, sinema, konferans salonu, fuar merkezi gibi büyük yapıların yanında endüstriyel yapıların da çatılarında profesyonel bir dokunuşa imza atan Geberit, en komplike binalara da hassas hesaplama ve planlama hizmetiyle ulaşabiliyor.

Share
1262 Kez Görüntülendi.