logo

Prosteel 2013 Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Borusan Mannesmann ve Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından düzenlenen 13. PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’nın dereceye girenler ödüllerini aldı. 10 Mayıs 2013 Cuma günü Yapı Endüstri Merkezi’nde (YEM) gerçekleşen ödül töreniyle birlikte yarışmaya katılan projelerin yer aldığı serginin açılışı da yapıldı.

_GRK2189 (Small)PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’nda dereceye girenlerin ödülleri 10 Mayıs 2013 Cuma günü İstanbul’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM) düzenlenen törenle verildi. 30 farklı gruptan projenin yarıştığı PROSteel 2013’te öğrenciler çelik malzemeyi yaratıcı tasarımlar ile birleştirerek kent içinde semt ölçeğindeki yerleşmelerin ihtiyacına cevap verecek çelik taşıyıcı bir ‘ilköğretim’ okulu projesi ile yarıştılar.

 PROSteel yarışması,mimarlık ve mühendislik öğrencilerinin birlikte proje geliştirmelerine önayak olmak ve yaratıcılıklarını çelik malzeme kullanarak çözüm üretmeye aktarmalarını teşvik etmek için Borusan Mannesmann ve Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından düzenleniyor.

 Törende birincilik ödülü Çağlayan Kızılkaya, Kenan Küçük, Mustafa Doğru ve Can Kurtoğlu’dan oluşan Orta Doğu Teknik Üniversiteli (ODTÜ) ekibe verildi. Törende ikincilik ödülünü Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencilerinden, üçüncülük ödülünü ise İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinden oluşan ekipler aldı.

 Eymen Çağatay Bilge, Elif Merve Ünsal, Onur Kamburoğlu ve Özgür Alp Numanoğlu’dan oluşanODTÜ’lü bir başka ekip de Borusan Mannesmann Özel Ödülü’nün sahibi oldu.  Törenle birlikte

Ödül törenine katılan tüm projelerin sergiside açıldı.

 PROSteel 2013 elemeleri sonucunda birinci olan ekip 5.500 TL, ikinci olan ekip 3.500 TL ve üçüncü ekip 2.500 TL tutarında para ödülü kazandı. Bu ödüllerin yanı sıra tasarımlarında yüksek oranda Borusan Mannesmann ürünü kullanan ekip de 5.000 TL tutarında Borusan Mannesmann Özel Ödülü’ne değer görüldü. Altı ekip ise 4.500 TL tutarındaki mansiyon ödülünü paylaştı.

 PROSteel 2013 seçici kurulunda Yrd. Doç. Dr. Yük. Mim. İpek Akpınar; Mim. Nevzat Sayın; Dr. Yük. Mim. Cem İlhan; Dr. Y. İnş. Müh. Selçuk İz; Yük. Müh. Mim. Yaşar Marulyalı; Prof. Dr. Y. Müh. Mim. Hasan Şener; Prof. Dr. Y. İnş. Müh. Nesrin Yardımcı yer alıyor.

 PROSTEEL 2013 ÇELİK YAPI TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI ÖDÜL GRUBU:

 MANSİYON

2 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 82652 

Adem Bahadır Çulha  Yıldız Teknik Üniversitesi  Mimarlık Böl.

Mariam Abu Davas  Yıldız Teknik Üniversitesi  Mimarlık Böl.

Birsel Saygılı   Yıldız Teknik Üniversitesi  Mimarlık Böl.

Andaç Yiğit  Yıldız Teknik Üniversitesi  Mimarlık Böl.

Yiğit Moral   Boğaziçi Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

MANSİYON

 6 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 70793

Semih Yeşilmen  Yıldız Teknik Üniversitesi  Mimarlık Böl.

Sinan Tuncer  Yıldız Teknik Üniversitesi  Mimarlık Böl.

Burçak Sönmez  Yıldız Teknik Üniversitesi  Mimarlık Böl.

Oğuzhan Aydın   Yıldız Teknik Üniversitesi  Mimarlık Böl.

Oğuz Şenkardeşler Boğaziçi Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

MANSİYON

10 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 01648 

Samet Mor  Orta Doğu Teknik Üniversitesi  Mimarlık Böl.

Farzad Golghasemi Sorkhabi  Orta Doğu Teknik Üniversitesi  Mimarlık Böl.

Murat Aydınoğlu  Orta Doğu Teknik Üniversitesi  Mimarlık Böl.

Emrullah Koca  Orta Doğu Teknik Üniversitesi  İnşaat Müh.Böl.

Berkin Dörtdivanlıoğlu Orta Doğu Teknik Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

MANSİYON

21 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 35477 

Ahmet İlyas Sözeri Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Fatih Baydemir Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Ahmet Kürkçü Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Mustafa Öztürk Karadeniz Teknik Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

MANSİYON

22 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 88423 

Alparslan Bulut Gazi Üniversitesi Mimarlık Böl.

Yasin Yıldız Gazi Üniversitesi Mimarlık Böl.

Sait Uzunoğlu Gazi Üniversitesi Mimarlık Böl.

Ali Mert Pelen Çukurova Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

MANSİYON

26 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 28048

Cenk Çeşmeli Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Müge Erkılıç Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Yusuf Nevruz Ölmez Orta Doğu Teknik Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

Görkem Gedik Orta Doğu Teknik Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl

BORUSAN MANNESMANN ÖZEL ÖDÜLÜ

23 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 06742 

Eymen Çağatay Bilge Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Elif Merve Ünsal Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Onur Kamburoğlu Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Özgün Alp Numanoğlu Orta Doğu Teknik Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

 3. ÖDÜL 

9 Sıra No’lu Proje, Rumuz :  88902 

Tuğçe Alkaş  İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Eren Tandoğan  İstanbul Teknik Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

Hikmetullah İlhan   İstanbul Teknik Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

2. ÖDÜL 

7 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 31047

Burkay Yücedal Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Böl.

Enes Özpolat Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Böl.

Beşir Alğan Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Böl.

Ayşe Gemici Mustafa Kemal Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

Oğuzhan Efendioğlu Mustafa Kemal Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

Danışman Öğretim Üyeleri: 

Yrd. Doç. Dr. Mert Nezih Rifaioğlu, Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Bölümü

Yrd. Doç. Dr. Hakan Tacettin Türker, Mustafa Kemal Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü

1. ÖDÜL 

14 Sıra No’lu Proje, Rumuz : 23573

Çağlayan Kızılkaya Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Kenan Küçük Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Mustafa Doğru Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Böl.

Caner Kurtoğlu Ortadoğu Teknik Üniversitesi  İnşaat Müh. Böl.

Share
1737 Kez Görüntülendi.