logo

Geberıtten Dünya Su Tasarrufuna Büyük Katkı

su (1) (Medium)Küresel ısınmanın etkileri artık net olarak görülürken su kaynaklarının hızla tükenmesi ve bilinçsiz su tüketiminin önemine olan hassasiyet giderek artıyor. Uzmanlar özellikle banyo ve tuvaletlerde su tasarrufu konusuna dikkat çekiyor. Çünkü bu alanlarda kullanılan su miktarı, evde tüketilen toplam suyun yüzde 70’ini oluşturuyor. 

İsviçreli sıhhi tesisat markası Geberit, ürünleri ile su tasarrufuna büyük katkı sağlarken su tüketimini de minimum düzeyde tutmayı hedefliyor. Avrupa Valf Üreticiler Birliği tarafından çevre konusunda farkındalık yaratan ürünlere verilen WELL sertifikasına sahip olan Geberit, su tasarrufuna katkı sağlamak isteyen herkesin WELL sertifikasına sahip ürünleri kullanmaya özen göstermesi gerektiğini belirtiyor.

Her zaman daha az su kullanarak daha iyi bir üretim süreci oluşturmayı hedefleyen Geberit, ürünleriyle dünya su tasarrufuna katkı sağlıyor. Bunun en önemli kanıtı ise; 2009-2013 yılları arasında dünyada 2 milyar metreküp su tasarrufunu sağlamış olması. Ayrıca, Geberit’in çevre konusunda yapılan verimlilik çalışmalarını her sene yüzde 5 yükseltme hedefi bulunuyor.

Çevreye Duyarlı Zengin Ürün Konsepti

Ekonomik büyüme ve başarılı iş faaliyetlerinin yanı sıra çevre dostu olduğunu Avrupa’da çevre dostu ilk 10 şirket arasına girerek kanıtlayan Geberit, ürünleriyle su kaynaklarının ekonomik kullanılmasını sağlıyor. Geberit, su tasarrufunun birincil derecede önemini vurgulayan çift kademeli deşarj sistemi ile çalışan rezervuarlar ve fotoselli bataryalar ile kanıtlarken; enerji tasarrufu için klozetlerden kötü kokuları alıp, aktif karbon filtresinde temizleyerek ortama geri veren gömme rezervuar ile tüm ürünlerinde benimsediği ‘sürdürebilirlik’ ve ‘yeşil dünya’ yaklaşımları ile de yaşama katkı sağlıyor.

‘‘Geberit ile geleceğe yatırım yapıyorsunuz’’

su (2) (Medium)Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu su tasarrufu konusunda şu açıklamayı yapıyor; ‘‘Dünyamız ne yazık ki küresel ısınmanın da verdiği etkiyle günden güne eriyor. Su kaynakları ise kritik seviyelere ulaşmak üzere. Küresel ısınma, su kaynaklarının hızla kuruması ve bilinçsiz kullanım geleceğimizi tehlikeye atıyor. Su konusunda yapılan tasarruf planları büyük ülkelerden bir çekirdek aileye kadar herkesi etkiliyor. Geberit olarak biz de ürün gruplarımızda bu konuya ağırlık vererek gereken çalışmaları yaptık.

Rezervuar sistemlerimizdeki çift kademe ile büyük bir tasarruf sağlamayı hedefledik. Eski sistemlere oranla büyük bir fark yaratan Geberit gömme rezervuarları çift kademeli deşarj sistemi ile çalışarak büyük oranda tasarruf sağlıyor.

Bu sistemimizle boşa su harcamıyor, bir bakıma geleceğe yatırım yapıyorsunuz. Geberit Ar-Ge’den üretime, lojistiğe kadar her alanda enerji verimliliğini yükseltmeye çalışan bir marka. Geberit olarak su konusundaki bu çalışmalarımızla birlikte 2009-2013 yılları arasında, 2 milyar metreküp su tasarrufu yaptık. Dönüp bakacak olursanız bu çok ciddi bir miktar. Biz her zaman çalışmalarımızı sadece bugün değil, geçmişten aldığımız dersle geleceğe yatırım yaparak gerçekleştiriyoruz’’ dedi.

Share
1427 Kez Görüntülendi.