logo

BUILDEX TURKEY DERGİSİ PROJECT QATAR FUARI BASIN PARTNERİ OLDU…

Türk yapı ve İnşaat sektörüne yönelik olarak yayınlanan Buildex Turkey Dergisi yerli üreticilerimizi yurtdışında temsil etmeye devam ediyor. 8-11 Mayıs 2017 tarihlerinde  Doha Exhibition and Convention Center (DECC) düzenlenecek olan fuarın tekrar Türkiye basın partneri oldu.

Buildex Turkey Dergisi genel yayın yönetmeni Yusuf HIZARCIOĞLU,fuar için yaptığı değerlendirmede Project Qatar  fuarı Yapı ve İnşaat malzemeleri üreten firmalarımız için büyük önem arz etmektedir. Hali hazırda orta doğuda en fazla yatırım planlaması yapan ülke Katar’dır. Özellikle ülkemizde ciddi yatırımları olan ülkelerin başında yine Katar gelmektedir. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Tani Türkiye Qatar arasında önemli iş birliği anlaşmalarına imza attılar. Bu anlaşmalar içinde Türk müteahhit’lik sektörünün payı oldukça yüksek seviyede dir.

Qatar 2022 FIFA Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapacak ilk Arap ve Ortadoğu’lu ülke olmasından dolayı ciddi anlamda yatırımlara başladı. Bu konuda ülke genelinde yatırım seferberliği ilan edildi.Ülkemizden bu konuda ciddi destek almaktadır. Dergi olarak bu fuara geçen yılda katıldık. Oldukça verimli bir fuar oldu.Katılan firmalarımız fuar için olumlu görüş bildirdi.Dergi olarak firmalarımızı Yurtdışında düzenlenen İnşaat ve Yapı Malzemeleri fuarlarında en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz.2017 yılında ülkemiz başta olmak üzere İran, Katar, Mısır, Abu Dhabi, Lübnan, Almanya gibi ülkelerde düzenlenecek olan fuarlara katılacağız.

Etiketler: » »
Share
1373 Kez Görüntülendi.