logo

Enerji sektörüne yönelik vinç imalatında pazarın yüzde 80’ine hakimiz

19-20 Mart 2015’de İstanbul’da gerçekleştirilecek II. Nükleer Santraller Zirvesi,Nükleer Ticari Eşleştirme Programı’nın (INPPS) katılımcılarından BVS Bülbüloğlu Vinç Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Erol

“Temiz ve ucuz enerjinin kaynağı nükleer enerji santrallerin yapımı ülke sanayisinde dengelerin değişmesini sağlarken, Türkiye’de nükleer enerjiye geçiş ile eğitimli iş gücü ve kaliteli imalat süreçlerinde de dolaylı olarak olumlu etkiler hissedilecek.”

“Hidroelektrik ve termik enerji pazarının yüzde 80’ine hakim bir firma olarak, kaliteli ve teknolojik ürünleriyle enerji sektöründeki başarımızı nükleer santrallerin kurulum süreçlerinde de gerçekleştirerek ülke ekonomisi ve sanayisine olan hizmetimiz ile sektörde BVS BÜLBÜLOĞLU imzası yer alacaktır.”

“Enerji sektörüne yönelik vinç imalatında pazarın yüzde 80’ine hakimiz”

mehmet (1) (Medium)19-20 Mart 2015’de İstanbul’da gerçekleştirilecek II. Nükleer Santraller Zirvesi, Nükleer Ticari Eşleştirme Programı’nın (INPPS) katılımcılarından BVS Bülbüloğlu Vinç Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Erol, hidroelektrik ve termik enerji pazarının yüzde 80’ine hakim bir firma olarak enerji sektöründeki başarılarını nükleer santrallerin kurulum sürecinde de yansıtmayı hedeflediklerini belirtti.

Erol, 1986 yılından bu yana faaliyette olan BVS Bülbüloğlu Vinç’in özellikle demir çelik, endüstriyel imalat, otomotiv, inşaat, maden ve enerji santraller pazarında vinç sektörüne hakim olduğunun altını çizdi.

Firmanın enerji sektöründeki faaliyetlerine hız verdiğini, bu kapsamda nükleer enerjiye geçiş aşamasında yakalanabilecek fırsatları değerlendirme sürecinde de yer aldıklarını ifade eden Erol, “1970’li yıllarda yaşanan petrol sıkıntısı nükleer enerji ile atlatılmasına karşın pahalı ve riskli olduğundan dolayı talep azalması yaşandı. Son dönemde yaşanan teknolojik gelişmeler ile yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarımızın kullanılması gerekliliği ise sürekli olarak elektrik üreten nükleer santrallerin ülkemizde kurulması sürecini hızlandırdı” dedi.

mehmet (2) (Medium)Erol, Akkuyu ve Sinop’ta kurulacak nükleer santraller sayesinde elektrik üretiminde dışa bağımlılığın bir miktar azalacağını, arz ve talep projeksiyonlarına bağlı olarak ise bu oranın zamanla artışa geçmesini beklediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Yurtdışından büyük oranlarda sanayi ürünlerinin ithalatı ile düşük seyir gösteren katma değerin, Türkiye’de nükleer enerjinin ülke yararına kullanılması ve yapılacak teknik ve idari çalışmalar ile üst seviyelere taşınması oldukça önemlidir. Temiz ve ucuz enerjinin kaynağı nükleer enerji santrallerin yapımı ülke sanayisinde dengelerin değişmesini sağlarken, Türkiye’de nükleer enerjiye geçiş ile eğitimli iş gücü ve kaliteli imalat süreçlerinde de dolaylı olarak olumlu etkiler hissedilecek.

Özel güvenlik önlemleri alınarak, nükleer santrallerde emniyetin birinci öncelik olması durumunda nükleer santraller tehlike arz eden kuruluşlar olmaktan çıkıp, yenilebilir, katma değeri yüksek kaynaklar olarak görülecektir.”

“Nükleer Enerji Yatırımları ile Çözüm Ortağı Olmaya Devam Edeceğiz”

Nükleer enerji yatırımları noktasında yoğun şekilde doküman içeren ve özel sertifikalara ihtiyaç olan sürecin BVS Bülbüloğlu Vinç tarafından tamamlandığını kaydeden Erol, “Firmamız, ülkemizde devam eden büyük yatırımlara yüksek kaliteli ve teknolojik ürünleriyle katkı sağlayarak, ülke ekonomisi ve sanayisine olan hizmetine devam edecek. Hidroelektrik ve termik enerji pazarında ciddi bir yelpazesi bulunan bir firma olarak enerji sektöründeki başarımızı nükleer santrallerin kurulum süreçlerinde de gerçekleştirerek özel güvenlik ekipmanları ve ileri teknoloji dizaynlar ile dünya ölçeğinde muadilleri arasında bundan sonrada gururla yerimizi alacağız.

Bununla birlikte, demir çelik, otomotiv, makine, endüstriyel imalat ve enerji sektörü gibi çok sayıda sektöre de imalat yaparak kendimizi teknolojiyle birlikte kalite anlamında sürekli geliştirerek, nükleer enerji yatırımları ile ilgili de çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Share
1561 Kez Görüntülendi.